Hazır Rulo Çim

Hazır rulo çim hakkında bu yazımızda sizlere rulo çim üretim aşamalarından bahsedeceğiz. Eğer bahçenize rulo çim nasıl uygulama yapılır diye merak ediyorsanız TIKLAYINIZ

HAZIR RULO ÇİM , adından da belli olduğu üzere ; önceden tohum ekilerek hazırlanmış çim alanların , mekanik yardımla  kalıp halinde kesilerek rulo yapılmasına denir. Hazır rulo çim bir peyzaj ürünüdür.

Hazır Rulo Çim Üretim Aşamaları

Bu aşamaların öncesinde tarlanın hazırlanması gibi teknik detay konular vardır. Biz sizlere sadece hazır rulo çim yetiştiriciliği  hakkında yüzeysel bilgiler paylaşarak konu hakkında bilgilendireceğiz.

Burası hazır rulo çim hakkında bilinmesi ve dikkate alınması gereken üretim bilgileridir.

TOHUM EKİMİ

Tarlaya tohum ekme yöntemi ile çim üretim süreci başlar. Ekilen çim tohumları 30 – 45 gün gibi sürede ortaya ince ve narin yaprak olarak çıkar. Gerekli bakım şartları yerine getirilir ve sıklığa kavuşur.  Yeterli sıklığa en az 90 günde gelir. Yan taraftaki resimde ise tohum ekme işlemi sonrasında ürünlerimize file yayma işlemi yapıyoruz. Ürünlerimiz fileli üretimdir.

KÖKLEŞME

Yeterli sıklığa kavuşup üreyen çim daha farklı bakım şartları yerine getirilmek sureti ile kökleşme sürecine alınır. Kökleşme süreci 6 ayı bulur. Bu süreç sonunda kökleri ile toprağı saran çim artık kesilebilir hale kavuşur. Üretim arazilerimize ait daha fazla görsel için tıklayınız.

KESİM

Çim üretiminin gerçekleşmesi için uygun topraklar gerekmektedir. İş çim kesimine geldiğinde bu büyük üretim farkı burada ortaya çıkmaktadır. Her toprakta hazır rulo çim üretimi ve ticari faaliyeti sağlıklı olmamaktadır.

Sıklığına kavuşan ve yeteri kadar kökleşmesi sağlanan çim makine yardımı ile belli bir ölçüde kesilmesi gerekir. Şöyle ki ; ölçüsü belli olmayan kesimler yayım ve işçilik sırasında size problem çıkartacaktır. Bu işin önemini muhakkak dikkate almalısınız. Bizim üretimini yaptığımız  hazır rulo çimler 1 metre uzunlukta 50 cm genişlikte düzgün ve tam orantılı olarak kesimi yapılmaktadır. Firmamız Karacabey Hazır Rulo Çim ‘in  ürün kalitesi yüksektir ve bu işin en önemli noktasıdır. Hazır rulo çim kesim sırasında çekilmiş ürün görselleri için tıklayınız.