Hazır Rulo Çim Fiyatları

Hazır çim fiyatları kalite durumuna göre değişiklik göstermektedir. Çim ürünün gerekli bakım şartları yerine getirildikçe maliyeti artar. Bu bakım şartlarındaki artış hazır rulo çimde kalite faktörüyle doğrudan alakalıdır. Yani ne kadar bakım o kadar kalite demektir. 

Çim Kalite Özellikleri

Hazır rulo çim fiyatları  başlıca kalite özelliklerine göre şu şekildedir :

  • KESİM KALINLIĞI

  • KARIŞIM ORANLARI

  • YABANCI OT DURUMU

  • RULO KALİTESİ

  • DOKU DÜZENİ

  • DOKU RENGİ

 

Çimde Doku Rengi

Hazır rulo çimin genel sağlığını belirleyen özelliklerin başında ürünün renk kalitesi gelmektedir. Doku renginin aynı tonlarda olması önemli bir özelliktir. Renginin koyuluğu bakım şartlarının düzenine işarettir. Renk konusunda diplerde bulunan yeni filizlerin sarı tonlarda olması sizi endişelendirmesin. Bu en alttan gelen sarı çimler yeni filizdir. Güneş gördükçe yeşermesini sağlayacaktır. Üst kısımlarında olan sararma , tarla dokusunda alaca görüntü ise gübre eksikliği ya da mantar türevi hastalıklara işarettir. Dikkat edilmelidir. Örnek çalışmalar için tıklayınız.

Hazır Çim Kesim Kalınlığı

Rulo çimde kesim kalınlığı ne çok kalın ne de çok ince olmalıdır. Şöyle ki ; çok kalın ürün ağır olması sebebiyle işçilik sırasında zaman kaybettirir. Bu da yayım işinin daha uzun sürmesine neden olur. Örneğin 100 metrekare bir alana 200 adet rulo çim gitmektedir. 25 kg ağırlıkta olan 1 rulo ile işler 5 ton gibi yüke ulaşır ve daha uzun sürmektedir..Bu size işçilik konusunda olumsuz etki eder. 15 kilogramlık bir üründe ise yani ince üründe işçilik kısalır. Bu da sizin maliyetinizi önemli ölçüde düşürür.Toplamda 3 ton gibi yük yapmaktadır. Bu hesap 100 metrekare bir yer için aynen bu şekildedir. Çokta ince ürün tercih edilmemeli. Çünkü çim kökleri zarar görebilir ve tutunma sekteye uğrayabilir. Arazilerimize ait detaylı ürün görselleri için tıklayınız.

Hazır Çimde Rulo Kalitesi

Püf noktası neresidir diye merak ediyorsanız rulo kalitesi olarak cevaplayabiliriz. ürünlerimizde rulo kalitesi çok yüksektir. Düşük kalitede rulolarda dağılma , kopma , ölçü uyumsuzluğu gibi sorunlar sizi çileden çıkarabilir. Bu da kalite fiyat endeksini doğrudan etkileyen bir durumdur. Metrekare birim fiyatında 2 – 3 TL gibi ucuz bulduğunuzu sandığınız bir ürün başınıza dert olabilir. Rulo kalitesi yüksek ve düzgün istif edilmiş ürün fotoğrafımız.

Satış Personelimizden daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

rulo-cim-fiyatlari